Väga nimekas räppar 50 CENT on tänane sünnipäevalaps. Kindlasti peaks ehk kasutama rohkem väljendeid tänase-päeva-kunn, rajult-metsik-sünnipäeva-ja-maailma-valitseja, tema kõrgeausus half-of-dollar vms. Igal juhul on maailma ühel edukaimal mustal muusikul täna sünnipäev – palju õnne, Curtis James Jackson III

Wiki räägib nii: Alates 1990. aastate keskpaigast pühendus 50 CENT muusikale, töötades koos produtsendiduoga Trackmasters. Juba 1999. aastal sai 50 Cent plaadilepingu Columbiaga ning kiiresti valmis tervelt 36 lugu debüütalbumi “Power of a Dollar” tarbeks. See plaat sisaldas ka singlit “How to Rob”. Ometi ei antud seda albumit kunagi välja. Seda kahel põhjusel: esiteks oli tegemist üpris vastuolulise loominguga ja teiseks – 2000. aasta 24. mail tulistati teda lausa üheksal korral koduõues ja seejärel loobus ta Columbia lepingust.

50 Centi suureks läbimurdeks võib pidada liitumist Eminemiga, kes oli varemgi korduvalt väitnud, et 50 Cent on tema lemmikräppar. Dr. Drega konsulteerimise järel sõlmiski Eminem 50 Centiga lepingu ja 50 Centist sai Eminemile kuuluva Shady/Aftermath kaubamärgi esindaja. Juba Los Angeleses oma suurema plaadi kallal töötades leidis 50 Cent aega kokku panna ka järgmine undeground-album “No Mercy, No Fear”, millelt lugu “Wanksta” avaldati Eminemi filmimuusika plaadil “8 Mile”.

2003. aasta veebruaris ilmus album “Get Rich or Die Tryin”. Plaat sööstis müügiedetabelites kiirelt esikohale ja nädalaga müüdi seda üle miljoni eksemplari. Aasta jooksul müüdi seda 6,5 miljonit eksemplari, mis tegi sellest USA-s aasta suurima läbimüügiga plaadi!

2004. aasta veebruaris nimetati 50 Cent Brit Awardsil parimaks läbilöönud välismaiseks artistiks!

50-Cent

 

Räpparist tehti 2005. aastal eluloofilm “Get Rich Or Die Trying”, mis meenutab Eminemi hitt-linateost “8 Mile”. Film jutustab tema elust kriminaalina kuni kuulsaks artistiks saamiseni. Stsenaariumi kirjutas juba telesarjaga “Sopranod” tuntuks saanud Terence Winter, produtsendid olid plaadifirma Interscope juht Jimmy Iovine ja Eminemi mänedžer Paul Rosenberg, kes mängisid kaasa ka filmis “8 Mile”.

20. mail kuulutati E3-l (Electronic Entertainment Expo) välja uus videomäng – “50 Cent: Bulletproof”. 2005. aasta BET (Black Entertainment Television) auhindade jagamisel oli 50 Cent esitatud kahes kategoorias – parim meesartist ja parim koostöö.

9. augustil ilmus raamat “From Pieces To Weight: Once Upon a Time in Southside Queens”, mis räägib 50 Centi elust tänaval. Ta on öelnud, et kirjutas selle raamatu, et selgitada seda maailma, kust ta tuleb ja seda keskkonda, millele paljud inimesed ei lähe rohkem lähemale kui see, mida nad telekast näevad.

3. septembril 2007 tuli müügile singel “Ayo Technology” koos Justin Timberlake’i ja Timbalandiga. Album “Curtis” ise tuli välja 10. septembril 2007. Plaadil on kokku 18 lugu ning kaasa löövad Akon, Tony Yayo, Nicole Sherzinger, Young Buck, Robin Thicke ja Mary J. Blige. Plaat tõusis Euroopa albumiedetabelis esikohale.

50 Cent on üle elanud tulistamise, kui teda tabasid 9 mm käsirelvast Lõuna-Jamaical, mis on New Yorki üks linnaosadest, 9 kuuli: kätte, käsivarde, mõlemasse jalga, puusa, rinda ja vasakusse põske, milline kuul lõi välja tarkusehamba ja muutis ka tema hääle “määrdunumaks”. 50 Cent veetis haiglas 13 päeva ja jäi ellu! Nii suur oli tema tahe elada ning muusikat edasi teha.

Seda lugu peaks tuttav olema ka neile, kes hip-hopiga liiga sina peal ei ole:

Foto: hfmagazineonline.com