George Michael (passi järgi Georgios Kyriacos Panayiotou, s. 25.juunil 1963 Londonis) on saanud kaks Grammyt, seitse singlit müügitabelite tippu ja kindlasti on ta oma üle 100 miljoni ostetud plaadiga ka üks edukamaid artiste muusikamaailmas läbi aegade.

Selle skandaalse kuid üliandeka meeslaulja karjäär algas 80-ndate alguses koos koolivennaga Andrew Ridgeley bändis WHAM! Kui proovida leida mõnd inimest, kes sündinud enne milleeniumi ning kes ei teaks Wham-i pala „Last Christmas”, siis oleks see vist üsna keeruline. Tuntud lugusid oli bändil muidugi veelgi – “Wake Me Up Before You Go Go“ jne.

George Michael kui sooloartist sai laiemale üldusele tuntuks ilmselt singliga (algselt samuti Wham! repertuaari kuulunud) “Careless Whisper” (1984). “I Knew You Were Waiting” ehk duett koos Aretha Frankliniga võitis ka esimese Grammy auhindadest. 1987 lõpus saabus esimene sooloalbum “Faith“, millelt sadas rohkelt tuntud hitte – “Father Figure”, “One More Try” jne. Selle plaadiga võitis George Michael ka oma teise Grammy auhinna.

George Michael ei ole just eriti meister videote valmistamises. Mingil põhjusel tundub, et ta on neid teinud täpselt nii vähe kui võimalik. 25.03.91 oli tal Londoni Wembley staadionil kontsert, mille üllatuskülalisena saabus lavale Sir Elton John. Koos esitati Eltoni 1974 aasta lugu “Don’t Let the Sun Go Down on Me”, millest sai hoobilt suur hitt nii Euroopas kui Ameerikas. Sellest loost tehti Chicagos hiljem korralik video.

Aprillis 2004 andis George Michael teada, et plaate tema rohkem ei tee. Põhjuseks asjaolu, et tema plaadifirmade raha enam ei vaja. Muusikat lubas ta edaspidi avaldada vaid internetist allalaetavana ning suunata tulud kõik heategevuseks. Iseenesest mõista, et selle suurusjärgu staar ka kontserditest lahedalt ära elab.

Tasub ka lugeda 2007 avaldatud 240-leheküljelist illustratsioonidega raamatut “George Michael: The Biography“, mis annab hea ülevaate laulja eluteest kuni 2006 aastani.

Terve põlvkond seostab aga oma esimesi romantilisi hetki muu hulgas ka sellise lauluga:

George Michael – Careless Whisper

Photo credits: MIGUEL MEDINA/AFP/GettyImages