Täna on sünnipäev mehel, kelle kuulsusesärast said alles 2016.a. suvel väga lähedalt osa ka Eesti inimesed. 70-aastaseks saab Queeni üks alustaladest läbi aegade – kitarrist Brian May.

Brian Harold May (s.19.07.1947) on muusikamaailma jaoks tuntud kui ansambli Queen kitarrist, kes kasutab omatehtud kitarri Red Special. Queeni megahittidest on just tema kirjutanud näiteks sellised palad nagu „We Will Rock You“, „Who Wants to Live Forever“, „I Want It All“, „Too Much Love Will Kill You“ jpm. Ei ole põhjust kahelda, et ka talent Mercury ei oleks saanud särada nii eredalt ilma sellise taustatiimita, milles Brian May osa kindlasti Queeni koosseisus üks suuremaid kui mitte kõige suurem on.

Brian May sai muuseas aastal 2007 doktorikraadi astrofüüsikas. Sealtmaalt on ka Beatles´i sünnilinnana kuulsust kogunud Liverpooli John Moore´i Ülikooli kantsler. Mida iganes see ka ei tähenda, tundub, et mees teab, mis teeb.

Maailm on aga täis naljakaid edetabeleid. Näiteks on Brian May äärmiselt respektaabli ajakirja Rolling Stone edetabelis “100 Greatest Guitarist of All Time” alles 39. kohal, millega loomulikult ükski Queeni fänn elus nõus ei saa olla. Tema panus selle Beatles´itest oma kuulsuselt mitte oluliselt alla jääva ansambli loomingusse ja esitusse on hindamatu. Loodame salaja akadeemiku elu kõrvalt veel ka muusikalisi panuseid, seniks – õnne ja tervist!

Vähem laulu, aga tohutult tundeid ühelt Rio kontserdilt:

Foto: lifetimetv.co.uk