MIKA (passis Michael Holbrook Penniman, Jr) saab täna 34-aastaseks.

Tema päritoluks märgitakse Liibanon, kuid peamiselt on ta siiski Suurbritannias elav ja toimetav, äärmiselt karismaatiline laulja. “Katust” pakuvad talle plaadifirmad nimega Casablanca Records ja Universal Music, seega halbu ilmu MIKA kartma ei pea.

MIKA sündis Liibanonis, isa on tal ameeriklane ja ema liibanonlanna. Pere oli sunnitud sõja tõttu kolima Liibanonist Pariisi, kui MIKA oli alles laps, sealt edasi Londonisse, kui Mika oli 9-aastane. Eksootiline välimus talle noores eas mõistagi liiga palju plusse ei toonud, hiljem aga on ta selle võrra värvikam kuju väga konkurentsitihedas meelelahutusmaailmas.

MIKA ei ole väga valiv, vaid teeb kõike mis põnev – ta on suuteline andma kontserte klassikalistest muusikast nt Royal Opera House’is kuni “Orbit”i nätsureklaami meloodiate esitamiseni välja. Tema hääleulatusest räägitakse juba – see pidi olema üle 3,5 oktaavi. Uskuge meid – seda on palju!

Tema tuntuimad lood on “Relax (Take It Easy)”, “Grace Kelly” ja “Love Today” ning alles eelmisel aastal tuli ka tema viimane plaat, millelt Raadio HIT FM mõnuga kõikvõimalikke lugusid on eetrisse paisanud, sest neid on lihtsalt mõnus kuulata!

Foto: jamesarthur.eu