Täna on sünnipäev unustamatult romantiliste hittidega end ajalukku laulnud USA pop-rock-lauljal, heliloojal ja produtsendil Richard Marx´il, kes arvestades pikka lauljakarjääri saab täna „alles“ 52-aastaseks.

Richard Noel Marx sündis 16. septembril 1963 Chicagos ning on teinud päris palju erinevat muusikat, rockist klassikani. Surematuteks hittideks said aga just tema ballaadid nimega „Hazard“ ja muidugi „Right Here Waiting“. Tõsisemad rockisõbrad leiavad tema loomingust palju muudki kõrvupaitavat, mis aga edetabelitesse nii üles ei jõudnud.

Esimese rekordi muusikamaailmas tõi ta ära Billboard Hot 100 singlitetabelisse oma loomingu hulgast tervelt seitsme pala riputamisega top viie hulka (sh ka kolm esikohta, mis tulid järjest!). Üle 30 miljoni koopia müük on samuti teatavasti võrdne arvestatava varandusega, mida ei pruugi jõuda ühe elu jooksul ära kulutada. Lisaks muudele auhindadele, mida hästi meeldejääva häälega artist elu jooksul saavutanud on, leiab tema öökapilt alates 2004.a. ka muusikamaailma ihaldatuima (peale palgatsheki muidugi) auhinna Grammy, mis tuli loo “Dance with My Father” eest, mille ta kirjutas koos Luther Vandrossiga.

Klassikaliselt on ka see edukas muusikaartist enda võimed juba 1980-ndatest proovile pannud filmitööstuses, seda küll peamiselt mängides ise-ennast, kuid neid kordi on olnud piisavalt. Muuseas Elvis Presley toob paljude jaoks lootusetu romantik Richard Marx ise välja kui ühe peamise mõjutaja ning eeskuju muusikamaailmast. Noor mees, ootame uusi hitte ja palju õnne!

Richard Marx – Right Here Waiting Foto: frontiers.it