Täna on sünnipäev Eesti ühel armastatuimal saatejuhil, Mart Sanderil. Tema erinevate ametite nimekiri on väga pikk, laiemalt on ta ehk tuntud laulja, näitleja, saatejuhi, staarisaate kohtuniku, dirigendi ning loomulikult ettevõtjana oma loomingulistes tegevustes.

Võib öelda, et Mart hakkas muusikuks juba seitsmeaastaselt, mil alustas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis. Oskab muuseas viiulit ja klaverit, hiljem täiendas enda teadmisi-oskusi Otsa-koolis koorijuhtimise erialal. On õppinud Eesti Humanitaarinstituudis semiootikat ja ajalugu, Pedagoogikaülikoolis inglise ja saksa keelt ning sooritanud eksternina Cambridge’i ülikooli kõrgeimad välismaalastele mõeldud inglise keele eksamid.

Igati musikaalne noormees oli pikka aega laulja 1930.–1940. aastate estraadimuusikat populariseerivas ansamblis Modern Fox. Erinevatel andmetel on Mart Sanderi häält kuulda ca 20 heliplaadil. Hobideks veel kirjutamine ja maalimine.

Kui on võimalik pulli teha, siis ka seda võimalust ei jäta Mart kunagi kasutamata – palju õnne meie multitalendile! Mart Sander: “Ei löö käega me” – “Meil on aega veel”

Foto: Õhtuleht