Täna tähistab oma 67-ndat sünnipäeva miljonite lemmik pop-muusikas – inglise laulja, laulukirjutaja, näitleja ja filantroop STING.

Stingi passis on nimi Gordon Matthew Thomas Sumner. Staazhikamad kuulajad teavad loomulikult ka ansamblit The Police, kus Sting oli ühtaegu laulja ja ka peamine helilooja ning bassist. Bändimehe aktiivne periood jäi vahemikku 1977-1983. Hiljem aga juba soolokarjäär, mis on olnud äärmiselt edukas. Teda on korduvalt valitud maailma 100 kõige olulisema muusiku sekka. Plaadimüük (nii soolona kui The Police-iga kokku) üle 100 miljoni teeb ta üheks enimmüüdud artistiks maailmas.

Stingi looming on väga värvikas – ta lisab oma pop-lauludele elemente jazz, rock, klassika, reggae, new-age jpt valdkondadest. Kokku on talle üle antud lausa 16 Grammy auhinda! Preemiate hulgas leiame ka Kuldgloobuse, Emmy ja kolm Oscari nominatsiooni. Loomulikult on tal oma tähed ka Hollywoodi Walk of Fame´il jne.

Kui vähegi viitsid, siis vaata, mida mees elu jooksul on korda saatnud – kuigi näeb välja ja käitub tagasihoidlikult, on tegemist siiski äärmiselt värvika kujuga: STING.com

Vaata ja külmavärinad on garanteeritud. Äge. Palju õnne!

Foto: Sting.com