MÄNG ON LÕPPENUD!

Raadio HIT FM eetris kuuleb tihti korralikku klassikalist rock-muusikat. Kui oled aegade jooksul samuti lugu pidanud sellistest bändidest-artistidest nagu Deep Purple, Van Halen, Red Hot Chili Peppers, Mick Jagger, Alice Cooper jne, siis nende meestega on pikalt koos kitarri mänginud JOE SATRIANI.

Meil on suur rõõm teha kümme raadiokuulajat veel rõõmsamaks – loosime esmaspäevast reedeni (12.-16.okt) iga päev 2 väärtuslikku piletit selle kitarrivirtuoosi kontserdile 19.oktoobril Rock Cafe´s.

NB! IGA PÄEV kaks piletit kuni reedeni. Soovid võita? Siis vasta palun vaid paarile lihtsale küsimusele allpool. Pane tähele, et igal allpool toodud kuupäeval on oodatud vastused vaid selle päeva küsimusele ja vaid õigel päeval. Vastuseid muul ajal või muudele küsimustele piletiloosis ei arvestata.

*********************************************************************************

Legendaarne kitarrist Joe Satriani esmakordselt Eestis! 19. oktoobril Rock Cafe´s, alates kell 21.00.

Maailma üks tunnustatumaid kitarriste esitleb kuueliikmelise bändiga vanu klassikuid ja järgmisel aastal ilmuvat albumit „Shockwave Supernova”. Virtuoos öelda pole siinkohal kindlasti liialdus – see äärmiselt tehniline ja ka äärmuslik kitarrist Joe Satriani on võitnud korduvalt kõikvõimalikke rokikitarri ajakirjade auhindu ja on 15 Grammy nominatsiooniga teisel kohal maailmas kui enimate nominatsioonidega isik, kes kunagi kujukest reaalselt koju viia seni pole saanud.

Endine Deep Purple´i kitarrist teeb alates 2008 aastast hard-rock bändi Chickenfoot, kuhu kuuluvad kunagised Van Haleni liikmed Sammy Hagar ja Michael Anthony ning Red Hot Chili Peppers´i trummar Chad Smith. Satriani maagiaga on tegemist teinud muuhulgas Mick Jagger, Alice Cooper, Spinal Tap ja hiljuti Nick Minaj, kelle loos „Right Thru Me” kõlab sample Satriani 1989 aasta hititst „Always with Me, Always with You”.

Joe ehk mees kitarriga on välja andnud 14 sooloalbumit, k.a. 1987 aasta multi-platinum albumiks tõusnud „Surfing With The Alien”, „Swans And Wormhole Wizards (2010), klassikud nagu The Extremist (1992), Crystal Planet (1998) ja Super Colossal (2006) ning 2013 aasta Unstoppable Momentum, mille kohta pajatas Satch järgmist: “Nende ava-akordide kuulmine meenutas mulle seda kui olin väike poiss ja just avastanud uue loo ning tahtsin seda mängida 100 korda päevas. Mäletan, kuidas jätsin koolisööklas söömata, selleks et liduda koju ja kuulata Jimi Hendrix Band Of Gypsys – Live At The Fillmore´i. See oli mu lõuna, sest ma ei suutnud olla eemal sellest muusikast. Tundsin end samamoodi, selle uue asjaga, mille kallal töötasin”.

Mis puudutab tema kauapüsivat staatust kuue-keele kuningana, näeb Satriani seda teise nurga alt: ”Minu jaoks läheb muusika enese sees kandmise põnevus kitarrimängust kaugemale ja see on eriti tõsi selle albumi puhul. Kitarrimängimine on lõbus ja füüsiliselt põnev nagu kõik hullumeelsed spordialad või mitmed kunstiprojektid aga muusika haarab kogu mu olemuse. See on füüsiline, see on südames, mõistuses, hinges ja emotsioonides. Kõik tulistab samaaegselt ja sina oled kadunud selles hetkes, sa higistad, hüperventileerid – kõik läheb selle sisse.”

Jutte muusikast ning Joe Satriani aja- ning helitaju saab kuulda ja kogeda 19. oktoobril Tallinnas, Rock Café´s. Soojendajana astub üles üks kuulsaim ja tuliseim “blues’i kunstnik” – Dan Patlansky

Kuula meelte värskenduseks üht maailma parimatest kitarristidest: Joe Satriani – Always With Me, Always With You

Foto: concertfy.com