Legendid 5.veebruaril Rock Cafe´s!

Kaks legendaarset bändi: Dingo ja Vennaskond panevad seljad kokku ja korraldavad 5. veebruaril Rock Cafes ühe korraliku Eesti-Soome ühiskontserdi. Tuleb võimas nostalgiaõhtu, sest ette kantakse kõik Dingo ja Vennaskonna kuulsad lood. Eesti- Soome sõpruskohtumise juhatab sisse värske helipildiga glam rokki viljelev The Princes.

MÄNG ON LÕPPENUD!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Soome kultusbändi Dingo legendaarsed lood tekitasid 1980ndate keskpaigas Soome lahe põhjakaldal suisa “dingomaania”, mis vaatamata punavõimude ponnistustele levis laialdaselt ka Eestis. Seetõttu võib ka kindel olla, et 5. veebruaril tuleb Rock Cafesse Soome legendaarset bändi kuulama nii eestlasi kui soomlasi. Ja nad ei pea pettuma, sest bänd on lubanud kuulajateni tuua kõik oma tuntud lood: olgu selleks siis Autiotalo, Levoton Tuhkimo, Sina ja minä või Nahkatakkinen tyttö. Täna tulebki Dingot Soome-Eesti bändiks pidada, sest kõik ülejäänud bändi liikmed peale laulja Pertti Neumanni ja klahvpillimängija Petri Lapintie on pärit Eestist.

Kontserdi esimeses osas kuuleb lahedat progerokki bändi The Princes esituses. Nad on Rock Cafe laval ka varem üles astunud ja kuulajatelt kõvasti kiita saanud.

Dingo ehk Soome tuntuimaid rockansambleid, tegutseb juba alates aastast 1982. Tema tuntuimad laulud on laialt tuntud, kes 80ndatel pop-rokki nautinud tolleaegsetest ei teaks lugusid “Autiotalo”, “Kirjoitan”, “Levoton Tuhkimo”, “Sinä ja minä”, “Nahkatakkinen tyttö”, “Pyhä klaani”, “Perjantai”, “Rio Ohoi” ja “Musta leski”. Ansambel on muuseas müünud Soomes üle 500 000 heliplaadi.

Suurimat edu nautis ansambel aastatel 1984–1986, mil Soomet tabas nn “dingomaania”. Vahepealsed aastad tänapäevani on olnud rasked nii Neumannile kui ka kogu bändile. Erinevate põhjuste koosmõjul on bändil nüüd palju uusi liikmeid.
Tegelikult uuenes eelmise aasta sügisel kogu ansambli DINGO koosseis. Algupärasest Dingost on alles vaid ansambli karismaatiline laulja Neumann. Eestlastest on Dingos nüüd trummar Vallo Vildak, kitarrist Rein T Rebane ja bassimängija Taago Daniel.

Enam vähem samal ajal kui “dingomaaniast” nakatunud noored kiljusid Soome kontsertidel, tuli ENSV-s kokku ansambel Vennaskond. Romantilist punki viljelev bänd pidi küll esinema palju väiksematel lavadel, nende esimene kontsert toimus Tallinna 49. Keskkoolis. Muidugi ei lubatud sellisel “kahtlasel seltskonnal” nõukogude ajal oma plaati välja anda ja Vennaskonna esimene album nägi ilmavalgust 1991. aastal. Ometi on Vennaskond end kirjutanud Eesti rokkmuusika ajalukku sama suurte tähtedega kui Dingo Soomes.

Samuti on muutunud pidevalt ka Vennaskonna koosseis, kus sageli pole sama koosseis mänginud järjest isegi kaht kontserti. Vaid Tõnu Trubetsky on olnud ansambli koosseisus alates esimesest kontserdist 1984. aastal.

1991. aasta algul läks kogu bänd mõneks ajaks Soome. Suvel ilmus Eestis Vennaskonna esimene album, kassett “Ltn. Schmidt’i pojad” ja detsembris Soomes 7-tolline singel “Girl in Black/Riga My Love”. Teine täispikk album, Helsingis ja Kopenhaagenis lindistatud “Rockipiraadid” ilmus 2. septembril 1992. Ansambel naasis Eestisse 1993. aasta alguses.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

KAMPAANIAREEGLID

Ülaltoodud kampaania toimub ajavahemikul 02.02. – 05.02.2016, mida korraldab Raadio HIT FM OÜ. Et loosimistel osaleda, tuleb registreeruda mängu kampaaniaperioodil vastavalt ülaltoodud tingimustele täites kampaanialehel vormi kohustuslike andmetega ning vajutades nuppu “SAADA” oletegi registreerunud mängu.

OSALEMISÕIGUS

Kampaanias võivad osaleda kõik eraisikud ja Eesti Vabariigis registreeritud äriühingud, välja arvatud Raadio HIT FM OÜ juhatuse liikmete, töötajate või nende pereliikmete osalusega äriühingud või nimetatud isikute pereliikmed.

LOOSIMINE JA VÕITJAD

Loosimised toimuvad kampaania näidatud aegadel Raadio HIT FM otse-eetris. Auhinna võitnud isik peab auhinna võitmisel telefonile vastama. Eesmärgiks on teha raadio otse-eetris võitjaga väike intervjuu. Telefonile mittevastamisel loositakse kampaaniast osavõtjate vahel koheselt välja järgmine võitja seni, kuni võitnud isik telefonile vastab. Võidu kättesaamiseks võetakse võitjaga ühendust esimesel võimalusel või hiljemalt kampaaniaperioodi lõpus.

LISAINFORMATSIOON

1. Võitjatele auhindade üleandmisega seotud riiklikud maksud tasub korraldaja Eesti Vabariigi seaduses sätestatud korras ja tähtaegadel.
2. Kampaania auhindu ei tohi edasi müüa, neid ei asendata teist liiki auhindadega ega hüvitata rahas.
3. Kõik korraldaja otsused kampaania läbiviimise kohta on lõplikud ning kõigile kampaanias osalejatele kohustuslikud.
4. Vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel on korraldajal ühepoolne õigus katkestada kampaania ja jätta auhinnad välja loosimata ja/või auhinnad võitjatele üle andmata, teatades sellest koheselt ka Raadio HIT FM kaudu raadioeetri vahendusel.
5. Kampaanias osalemisega kinnitab registreerija, et tal on selleks õigus ning et ta on tutvunud ja nõustub kampaania reeglitega.
6. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale seadusele.
Lisainformatsiooni kampaaniaküsimustes saab e-postiaadressil info@hitfm.ee