Ammusel aal süüdati rannas tuled, et näidata merelolijatele teed tagasi kodusadamasse, nüüd süütame tuled, et tähistada muinastulede ööd.

PILETIMÄNG ON LÕPPENUD!

A Le Coq esitleb ja HIT FM kutsub:     25. augustil Lohusalu Sadamas  –  Muinastulede öö!
Kolm 90.-ndate legendi ühel laval 2 QUICK START, SMILERS ja MR. HAPPYMAN!

Üheskoos mere ääres lõket süüdates näitame, et oleme endiselt rannarahvas ja meri on see, mis meid ühendab.

Kui sooviksid võita tasuta pileteid ja nautida koos meiega Muinastulede ööd, siis vasta palun päevaküsimusele siin, lisades oma andmed ja vastuse allpool olevasse vormi:

T 21.08 Mis aastal on ilmunud Eestis Smilersi siiani ainuke inglise keelne album?

Kas

a) aastal 1994.

b) aastal 2000.

c) aastal 1999.  

K 22.08Mis aastal loodi ansambel Mr. Happyman?

Oli see

a) aastal 1992.

b) aastal 1995.

c) aastal 1997.

N 23.08Millise auhinna võitis 2QST aastal 2018?

Kas see oli

a) parima “live esineja” auhind

b) auhind „panuse eest Eesti muusikasse

c) “parima tantsumuusika esitaja” auhind

R 24.08Mitmendat aastat peetakse Läänemere ääres Muinastulede öö traditsiooni?

Kas

a) rohkem kui 26. aastat

b) rohkem kui 20. aastat

c) rohkem kui 18. aastat

Võitjatega võtame ühendust otse-eetris, tasub kindlasti olla meile antud telefoni läheduses ca 17:30 paiku.

Üheskoos mere ääres lõket süüdates näitame, et oleme endiselt rannarahvas ja meri on see, mis meid ühendab.

Kord aastas, Muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi rannaäärseid tulesid. Kaasaegsete lõkete süütamise suvelõpuüritusel loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja koos mere ääres üritust tähistades edastame eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. Anname lõket süüdates märku, et hoolime oma ühisest Läänemerest.

Sel õhtul moodustunud lõkete kett on liikunud üle Põhjalahe Ahvenamaa kaudu ka Rootsi, tänaseks süüdatakse lõkkeid ka Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja Taani randades, Eestis ka siseveekogude ääres.

Muinastuled.ee kirjutab, et muinastulede öö traditsioon sai alguse 25 aastat tagasi. Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid tulesid. Kaasaegsete lõkete süütamise suvelõpuüritusel loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja koos mere ääres üritust tähistades edastatame eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. Anname lõket süüdates märku, et hoolime oma ühisest Läänemerest.

Meie esivanemad on Läänemere ääres elanud juba mitu tuhat aastat, tihti süütasid nad lõkked, et anda märku oma naabritele ja meresõitjatele. Muistsete lõkete meenutamiseks kogunevad kümned tuhanded inimesed igal aastal lõkete süütamiseks mere äärde.

Iidetulede süütamise taaselustamine algatati ühel ajal Soomes ja Eestis 1992. aastal. Iidetulede süütamise õhtut hakati nimetama muinastulede ööks.

Vanimad kirjalikud andmed rannalõkete ehk iidetuledega teadete edastamisest Läänemere regioonis pärinevad viikingiajast. Siis toimis rannikul laevateede läheduses juba ühtne, ulgumerelt kuni sisemaani ulatuv valvesüsteem. Sellesse pidi iga ranniku kogukond andma lõkke süütamisel ja hoidmisel oma kindlaksmääratud panuse ja kandis küllalt ranget vastutust teate mitteedastamise korral.

Kaasajal süüdatakse augusti lõpus lõkked Läänemere kallastel selleks, et näidata mererahva ühtsust ning tuletada meelde meie ajalugu ja kultuuripärandit. Antakse märku, et hoolitakse merest ja loodusest ning aastatuhandete side merega ei ole kadunud. Tuled süüdatakse ka nende mälestuseks, kes igaveseks merele jäänud.

Aastal 2009 muutus üritus esimest korda üle-eestiliseks, siis kutsuti veebilehe muinastuled.ee kaudu inimesi mere äärde või randades lõket süütama ja võeti kasutusele veebikaart lõkete asukoha märkimiseks. Igal aastal märgitakse veebikaardile üle 700 lõkke ja registreeritakse üle 10 tuhande osavõtja.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Ülaltoodud kampaania toimub 21.08.-24.08.2018, mida korraldab Raadio HIT FM OÜ. Et loosimistel osaleda, tuleb registreeruda mängu kampaaniaperioodil vastavalt ülaltoodud tingimustele täites kampaanialehel vormi kohustuslike andmetega ning vajutades nuppu “SAADA” oletegi registreerunud mängu.

OSALEMISÕIGUS

Kampaanias võivad osaleda kõik eraisikud ja Eesti Vabariigis registreeritud äriühingud, välja arvatud Raadio HIT FM OÜ juhatuse liikmete, töötajate või nende pereliikmete osalusega äriühingud või nimetatud isikute pereliikmed. Arvesse loosimisel läheb vaid üks registreeritud ja antud küsimusele õieti antud vastus kampaanias osaleja kohta. Osaleja poolt korduvalt antud vastuseid konkreetsel loosimisel ei arvestata.

LOOSIMINE JA VÕITJAD

Loosimised toimuvad kampaania näidatud aegadel Raadio HIT FM otse-eetris. Auhinna võitnud isik peab auhinna võitmisel telefonile vastama. Eesmärgiks on teha raadio otse-eetris võitjaga väike intervjuu. Telefonile mittevastamisel loositakse kampaaniast osavõtjate vahel koheselt välja järgmine võitja seni, kuni võitnud isik telefonile vastab. Võidu kättesaamiseks võetakse võitjaga ühendust esimesel võimalusel või hiljemalt kampaaniaperioodi lõpus.

LISAINFORMATSIOON

 1. Võitjatele auhindade üleandmisega seotud riiklikud maksud tasub korraldaja Eesti Vabariigi seaduses sätestatud korras ja tähtaegadel.
  2. Kampaania auhindu ei tohi edasi müüa, neid ei asendata teist liiki auhindadega ega hüvitata rahas.
  3. Kõik korraldaja otsused kampaania läbiviimise kohta on lõplikud ning kõigile kampaanias osalejatele kohustuslikud.
  4. Vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel on korraldajal ühepoolne õigus katkestada kampaania ja jätta auhinnad välja loosimata ja/või auhinnad võitjatele üle andmata, teatades sellest koheselt ka Raadio HIT FM kaudu raadioeetri vahendusel.
  5. Kampaanias osalemisega kinnitab registreerija, et tal on selleks õigus ning et ta on tutvunud ja nõustub kampaania reeglitega.
  6. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale seadusele.
  Lisainformatsiooni kampaaniaküsimustes saab e-postiaadressil info@hitfm.ee