Tänaseks päevaks üle 45 miljoni albumi müünud raskeveok Judas Priest jõuab selle aasta lõpus Tallinnasse. Heavy metali lipulaev annab 7. detsembril nende viimase albumi “Redeemer of Souls” (2014) esitlustuuri raames kontserdi Saku Suurhallis. See saab olema võimas!

MÄNG ON LÕPPENUD!

Kuula ka lugusid:

*********************************************************************************

07.12.2015, kell 19.30 @ SAKU Suurhall
JUDAS PRIEST / REDEEMER OF SOULS TOUR 2015

Heavy metali legend Judas Priest annab kontserdi Saku Suurhallis!

Judas Priest on väsimatult kontserte ja uut muusikat välja andnud alates aastast 1970. Debüütalbum “Rocka Rolla” (1974) tõi endaga kaasa bändi esimese rahvusvahelise tuuri, kuid laiemat kõlapinda leidis Judas Priest siiski järgmise albumiga – “Sad Wings of Destiny” (1976). Järjekorras kuuendat albumit “British Steel” (1980) peetakse kõigi aegade üheks parimaks metal-albumiks.

1982. aastal ilmunud plaadilt “Screaming for Vengeance” sai kõige populaarsemaks lugu pealkirjaga “You’ve Got Another Thing Comin” ning album ise tõusis topelt-plaatina staatusesse. 1990ndad märkisid bändi jaoks ehk kõige keerukamat dekaadi. Palju räägiti bändi sisepingetest ning kui aegade jooksul olid bändis vahetunud trummarid, siis nüüd toimus ka lauljate vahetus – Rob Halfordi asemel alustas solistina Tim “Ripper” Owens. Tema häält kuuleb stuudioalbumitel “Jugulator” (1997) ja “Demolition” (2001) ning live-salvestustel “’98 Live Meltdown” ja “Live in London” (2003).

2003. aastal aga ühines Halford (hüüdnimega “Metal God”) taas bändiga ning uus stuudialbum “Angel of Retribution”, mis nägi ilmavalgust kaks aastat hiljem, sai kriitikutelt kiita ning ka müüginumbrid näitasid, et album oli vägagi oodatud. 2008. aasta albumist “Nostradamus” sai bändi seni edukaim plaat erinevates muusikaedetabelites. 2010. aastal pälvis Judas Priest Grammy auhinna parima metal-esituse eest.

Judas Priesti värskeimat loomingut kuuleb plaadilt nimega “Redeemer of Souls”, mis ilmus eelmisel aastal ning on bändi järjekorras juba 17. stuudioalbum. Kitarrist Glenn Tipton on öelnud, et albumil on “18 lugu puhast klassikalist Priest-metalit”. Plaadi edu on bändi innustanud veelgi rohkem tuuritama ning iga kontsert on tõestuseks, et Judas Priest on endiselt metal-muusika absoluutne tipp.