Ajalugu on palju enamat, kui faktid ja aastaarvud!

Ja AJAKIRI AJALUGU võib nüüd ka Sinu postkasti saabuda terve aasta jooksul täiesti TASUTA!

Sisukaim eestikeelne ajalooajakiri AJALUGU on uus ja haarav kogu perele mõeldud ajakiri, mis kirjutab inimkonna arengulugu kujundanud ning maailma muutnud inimestest ja sündmustest. Lisaks haaravalt jutustatud lugudele leiad ajakirjast fantastilised illustratsioonid, fotod ja infograafikud ning ajalooliste sündmuste tunnistajate ütlused. Ajalugu ilmub kord kuus ja selles on vähemalt 100 lk harivat meelelahutust. Kunagi varem pole ajaloo avastamine nii põnev olnud!

Teisipäevast reedeni (07.-10.02) loosime IGA PÄEV ühele inimesele ajakirja AJALUGU 12-kuulise tellimuse (väärtusega 54€). Kui soovid võita, siis pane oma teadmised proovile ning vasta päevaküsimusele allpool.

NB! Pane tähele, et igal allpool toodud kuupäeval on oodatud vastused vaid selle päeva küsimusele ja vaid õigel päeval. Vastuseid muul ajal või muudele küsimustele loosimisel ei arvestata.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

T 07.02 – Kelle nime kandnud laev jäi 1941. aasta detsembris Lohusalu juures madalikule?

a) Jossif Stalin (VT-521)
b) Adolf Hitler
c) Vjatšeslav Molotov

K 08.02 – Millise eriala alusepanijaks selle nüüdses vormis peetakse Marcus Vitruvius Polliot (u 80-70 – u 15 eKr)?

a) Vitraažikunsti
b) Arhitektuuri
c) Geograafia

N 09.02 – USA sõjavägi koostas aastail 1904/5 plaani nimega „Eeldus – on puhkenud sõda Suurbritanniaga“, mis nägi ette ühte piirkonda sissetungimise. Millisesse?

a) Kuuba
b) Austraalia
c) Kanada

R 10.02 – Millal võeti Euroopas esmakordselt kasutusele paberraha?

a) aasta 900 paiku
b) 1661. aastal
c) 1716. aastal

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Nimi*

Email*

Telefon*

Vastus*

* - Kohustuslik

Võitjatega soovime võtta ühendust otse-eetris, seega tasub kindlasti enda vastusega saadetud telefoni läheduses olla ca 16:30 paiku. Kui võitu seekord ei tule, siis tellimisinfo asub siin: www.ajakiriajalugu.ee

001_Cover Cleopatra_oige_l.indd

 

Ajakiri Ajalugu on ajakiri neile, kes tunnevad huvi ajaloo vastu laiemalt. Ajalugu on palju enamat, kui kuivad faktid ja aastaarvud. Ajakiri Ajalugu kirjeldab põnevalt ja kaasahaaravalt nii kuningate kui kuningannade elu, olulisi lahinguid, aga ka tavainimest elu-olu vanadel aegadel. Ka paljudes laiemalt tuntud ajaloosündmustes on huvitavaid detaile, millest harvem räägitakse. Nii püüab ajakiri alati oma lugejatele pakkuda midagi, mida nad veel ei teadnud.

Ajaloos on ka lugusid ebaharilikest inimestest – neist, kes oma ajas paistsid silma ebatavalise mõttelennuga või tegelesid kummaliste asjadega. Räägime kunstist, teadusest, tehnikast ja tihti ka nõidustest. Iga ajakiri on täis huvitavat ja mitmekesist sisu, peegeldades hästi ajaloo mitmemõõtelisust. Lugusid on igalt kontinendilt ja igast ajastust, samuti ka Eesti ajaloost. Samuti ilmub ajakirjas artiklisari „Mida koolis ei õpetatud“. Ajakirjas ilmuvad regulaarselt ka toiduretseptid – just need, mis aitavad aimu saada, mida inimesed vanasti sõid ja kuidas seda valmistasid.

Iga ajakiri pakub uut ja huvitavat lugemist nii vanemale lugejale, kel juba üht-teist ajaloost teada, kui ka päris noorele ajaloohuvilisele. Nii sobibki üks ajakiri lugemiseks tervele perele!

Veebruarinumbri teemad:
Ajaloo kaanekangelannaks on Egiptuse naisvaarao Kleopatra, üks neid inimesi, kelle eluloo on kirja pannud tema vaenlased. Meie artikkel käsitleb tema languse põhjustanud võimuvõitlust Rooma riigis.

Lisaks saab ajakirjast lugeda järgmistel teemadel:
• Kui vana on eesti rahvas?
• Šotimaa vabadussõda William Wallace’i juhtimisel erines tegelikult märgatavalt kinolinal nähtust.
• Surmaga seotud kombestik 19. sajandil – meie silmale kõhe ja veider.
• Kuidas Vabadussõja ajal Nõukogude Venemaa eest võidelnud Eesti punakütid pooli vahetasid?
• Legendaarse Argentina esileedi Eva Peróni kaks palet.
• Mägikindlustes peituv salapärane assasiinide ordu päästis ristisõdade aegses Lähis-Idas valla püha terrori.
• Põhjalik ülevaade Hiina ajaloost pronksiajast möödunud sajandini.
• Elu Prahas 1618. aastal Böömi ülestõusu ajal, millega algas 30-aastane sõda.
• Viimane Medici – kuulsa valitsejasuguvõsa vääritud järeletulijad.
• Mis juhtunuks siis, kui Osmani impeerium oleks esimesse maailmasõtta sekkunud hoopis Antandi poolel?
• Soomussõda läbi aegade – faalanksist kuni tankideni.

Ajakiri AJALUGU ilmub kord kuus. Müügil kõigis suuremates ja paljudes väiksemates poodides, R-kioskites ja tanklates. Kaanehind 4,49 €. Väljaandja: Ajakirjade Kirjastus AS.

Tellimisinfo: www.ajakiriajalugu.ee

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

KAMPAANIAREEGLID

Ülaltoodud kampaania toimub 7.- 10.02.2017, mida korraldab Raadio HIT FM OÜ. Et loosimistel osaleda, tuleb registreeruda mängu kampaaniaperioodil vastavalt ülaltoodud tingimustele täites kampaanialehel vormi kohustuslike andmetega ning vajutades nuppu “SAADA” oletegi registreerunud mängu.

OSALEMISÕIGUS

Kampaanias võivad osaleda kõik eraisikud ja Eesti Vabariigis registreeritud äriühingud, välja arvatud Raadio HIT FM OÜ juhatuse liikmete, töötajate või nende pereliikmete osalusega äriühingud või nimetatud isikute pereliikmed.

LOOSIMINE JA VÕITJAD

Loosimised toimuvad kampaania näidatud aegadel Raadio HIT FM otse-eetris. Auhinna võitnud isik peab auhinna võitmisel telefonile vastama. Eesmärgiks on teha raadio otse-eetris võitjaga väike intervjuu. Telefonile mittevastamisel loositakse kampaaniast osavõtjate vahel koheselt välja järgmine võitja seni, kuni võitnud isik telefonile vastab. Võidu kättesaamiseks võetakse võitjaga ühendust esimesel võimalusel või hiljemalt kampaaniaperioodi lõpus.

LISAINFORMATSIOON

Võitjatele auhindade üleandmisega seotud riiklikud maksud tasub korraldaja Eesti Vabariigi seaduses sätestatud korras ja tähtaegadel. Kampaania auhindu ei tohi edasi müüa, neid ei asendata teist liiki auhindadega ega hüvitata rahas. Kõik korraldaja otsused kampaania läbiviimise kohta on lõplikud ning kõigile kampaanias osalejatele kohustuslikud.

Vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel on korraldajal ühepoolne õigus katkestada kampaania ja jätta auhinnad välja loosimata ja/või auhinnad võitjatele üle andmata, teatades sellest koheselt ka Raadio HIT FM kaudu raadioeetri vahendusel.

Kampaanias osalemisega kinnitab registreerija, et tal on selleks õigus ning et ta on tutvunud ja nõustub kampaania reeglitega. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale seadusele. Lisainformatsiooni kampaaniaküsimustes saab e-postiaadressil info@hitfm.ee