Ajalugu on palju enamat, kui faktid ja aastaarvud!

AJAKIRI AJALUGU võib nüüd ka Sinu postkasti saabuda terve aasta jooksul täiesti TASUTA!

Sisukaim eestikeelne ajalooajakiri AJALUGU on haarav kogu perele mõeldud ajakiri, mis kirjutab inimkonna arengulugu kujundanud ning maailma muutnud inimestest ja sündmustest. Lisaks haaravalt jutustatud lugudele leiad ajakirjast fantastilised illustratsioonid, fotod ja infograafikud ning ajalooliste sündmuste tunnistajate ütlused. Ajalugu ilmub kord kuus ja selles on vähemalt 100 lk harivat meelelahutust. Kunagi varem pole ajaloo avastamine nii põnev olnud!

Esmaspäevast reedeni (04.-08 sept.) loosime IGA PÄEV ühele inimesele ajakirja AJALUGU 12-kuulise tellimuse (12-kuulise tellimuse hind on hetkel 36,50 €. Poest ostes maksad 12 numbri eest 59,88  €).

Kui soovid võita, siis pane oma teadmised proovile ning vasta päevaküsimusele allpool.

NB! Pane tähele, et igal allpool toodud kuupäeval on oodatud vastused vaid selle päeva küsimusele ja vaid õigel päeval. Vastuseid muul ajal või muudele küsimustele loosimisel ei arvestata.

*******************************************************************************************************

Esmapäev, 04.09. – Milline spordiala ei kuulunud antiikaja olümpiamängude programmi?

a) Rusikavõitlus

b) Staadionijooks

c) Maratonijooks

 Teisipäev, 05.09. – Milline pulmatraditsioon pärineb usutavasti Vana-Roomast?

a) Pruudikimp

b) Pruudiloor

c) Pulmatort

Kolmapäev, 06.09. – Milline Inglise matemaatik tegeles teise maailmasõja ajal Saksa raadioside šifirte lahtimuukimisega?

a) Alan Turing

b) Charles Babbage

c) Paul Dirac

 Neljapäev, 07.09. – Kes neist pole üks protestantliku reformatsiooniliikumise juhte 16. sajandil?

a) Martin Luther

b) Thomas More

c) Johann Calvin

Reede, 08.09. – Mitu kindralit oli Eesti Vabariigil vabadussõja alguses?

a) 0

b) 3

c) 5

***************************************************************************************************

MÄNG ON LÕPPENUD!

Võitjatega soovime võtta ühendust otse-eetris, seega tasub kindlasti enda vastusega saadetud telefoni läheduses olla ca 17.30 paiku. Kui võitu seekord ei tule, siis tellimisinfo leiab siit: http://www.ajakiriajalugu.ee

Septembrinumbri teemad:

Kaanelugu räägib spioonidest, kes võitsid teise maailmasõja. Kui ameeriklaste ja venelaste trumpideks sõjas olid suured loodusressursid ja elanikkond, siis brittidel tuli kavalamalt läheneda. See lugu pajatabki Briti luure tööst, alates hiljem James Bondi loonud Ian Flemingust ja geniaalsest matemaatikust Alan Turingust kuni ühe päris kahtlase härrani, kes tollal Eestis askeldas.

Teised teemad:

 • Pikem lugu on ka Eesti iseseisvuse sünnist: sellest, kuidas Eestile tõid tegelikult iseseisvuse sotsialistid ja hulk üpris ebapädevaid sõjamehi.
 • Velikije Luki lahingust pajatati Nõukogude ajal kangelaslegendi. Meie räägime aga sellest, kuidas Eesti laskurkorpuslased selle lahingu ajal Saksa poolele üle läksid.
 • Tänavu möödub 500 aastat reformatsiooni avalöögist, kui Martin Luther kinnitas Wittenbergi kiriku uksele oma 95 teesi. Vaatleme sellele järgnenud murrangulist perioodi lähemalt.
 • Indiaaniprintsess Pocahontase lugu polnud üldse nii, nagu Disney multifilmis, vaid tegelikkus oli märksa süngem.
 • Raasiku mõis kuulus omal ajal Jean de la Blanque’ile, prantslasest sõjamehele ja diplomaadile, kes 16. sajandil Pontus de la Gardie’ga Rootsi teenistusse tuli, ning lõpuks kolmes õukonnas liigelda jõudis.
 • Rokkmuusika muutus 1960ndatel poliitiliseks – lugu tollase USA kontrakultuuri sünnist.
 • Antiikaja olümpiamängudel ei arvatud, et osavõtt oleks võidust tähtsam. Suures osas oli tegemist päris verise võitlusega. Näiteks maratonijooksu aga polnudki.
 • Ülevaade eri kultuuride ja aegade pulmakleitidest: 3. aastatuhande eKr India punasest sarist kuni nüüdisaegse valge pulmakleidini.
 • Mussolini marss Rooma 1922. aastal.
 • Kuidas käis elu 20. sajandi haku sõltumatus Tiibetis hakul?
 • Ülevaade Kuldkannuste lahingust, kus Flandria jalaväelased Prantsuse rüütliväe purustasid.
 • Retseptirubriigis New Yorgi klassikaline Waldorfi salat.

 

Ajakiri AJALUGU ilmub kord kuus

Müügil kõigis suuremates ja paljudes väiksemates poodides, R-kioskites ja tanklates.

Kaanehind 4,99 €. Väljaandja: Ajakirjade Kirjastus AS.

Tellimisinfo: www.ajakiriajalugu.ee

****************************************************************************************************

KAMPAANIAREEGLID
Ülaltoodud kampaania toimub ajavahemikul 30.08. – 1.09.2017, mida korraldab Raadio HIT FM OÜ. Et loosimistel osaleda, tuleb registreeruda mängu kampaaniaperioodil vastavalt ülaltoodud tingimustele täites kampaanialehel vormi kohustuslike andmetega ning vajutades nuppu “SAADA” ja oletegi registreerunud mängu.

OSALEMISÕIGUS
Kampaanias võivad osaleda kõik eraisikud ja Eesti Vabariigis registreeritud äriühingud, välja arvatud Raadio HIT FM OÜ juhatuse liikmete, töötajate või nende pereliikmete osalusega äriühingud või nimetatud isikute pereliikmed. Arvesse loosimisel läheb vaid üks registreeritud ja antud küsimusele õieti antud vastus kampaanias osaleja kohta. Osaleja poolt korduvalt antud vastuseid konkreetsel loosimisel ei arvestata.

LOOSIMINE JA VÕITJAD
Loosimised toimuvad kampaania näidatud aegadel Raadio HIT FM otse-eetris. Auhinna võitnud isik peab auhinna võitmisel telefonile vastama. Eesmärgiks on teha raadio otse-eetris võitjaga väike intervjuu. Telefonile mittevastamisel loositakse kampaaniast osavõtjate vahel koheselt välja järgmine võitja seni, kuni võitnud isik telefonile vastab. Võidu kättesaamiseks võetakse võitjaga ühendust esimesel võimalusel või hiljemalt kampaaniaperioodi lõpus.

LISAINFORMATSIOON
1. Võitjatele auhindade üleandmisega seotud riiklikud maksud tasub korraldaja Eesti Vabariigi seaduses sätestatud korras ja tähtaegadel.
2. Kampaania auhindu ei tohi edasi müüa, neid ei asendata teist liiki auhindadega ega hüvitata rahas.
3. Kõik korraldaja otsused kampaania läbiviimise kohta on lõplikud ning kõigile kampaanias osalejatele kohustuslikud.
4. Vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel on korraldajal ühepoolne õigus katkestada kampaania ja jätta auhinnad välja loosimata ja/või auhinnad võitjatele üle andmata, teatades sellest koheselt ka Raadio HIT FM kaudu raadioeetri vahendusel.
5. Kampaanias osalemisega kinnitab registreerija, et tal on selleks õigus ning et ta on tutvunud ja nõustub kampaania reeglitega.
6. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale seadusele.
Lisainformatsiooni kampaaniaküsimustes saab e-postiaadressil info@hitfm.ee