Täna saab 53-aastaseks Eesti pop-muusika isalaev – mr Smilers ehk Hendrik Sal-Saller!

Hendrik sündis 31. jaanuaril 1966 ning pika ja kirju muusikukarjääri eredaim periood on loomulikult koos bändiga Smilers, kus ta on nii laulja, laulukirjutaja kui kogu bändi eestvedaja.

Tema kui helilooja saavutuste hulka kuulub näiteks 2007. aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindanud, Gerli Padari poolt lauldud “Partners in Crime“. Muusikat on kirjutanud ka teistele ansamblitele ja lauljatele nagu Shanon, Eda-Ines Etti, Mikk Mäe, Supernova jne.

Paariaastatagune intervjuu Päevalehele jõuab järeldusele, et Hendrik on tagasihoidlikkuse musternäidis. Sealhulgas mõnus ja laia silmaringiga vestluskaaslane, kelle jaoks suurimad eeskujud on just tema vanemad – lauljatarist ema Anne Velli ja puhkpillimängu õpetaja isa Tõnu Sal-Saller.

Elumere laineil kirega seilanud muusik Hendriku kujunemislugu on kirev, sest mitte igaüks ei jõua punkarist helistuudio koristajast Eesti muusikataeva Rääkimata üle 20 aasta tegutsenud Smilersi tuhandetest kontsertidest ja hullunud fännidest, kes lava ees laule kõiki laule peast kaasa karjuvad.

Õnnitlused! Foto: Delfi / Õhtuleht