Täna on sünnipäev Jeffrey “Jeff” Lynne´l, kes ülieduka bändi ELO loomisest peale on olnud selle laulja, helilooja ja vaimne isa.

Nii nagu ikka, viivad kaua aega koos musitseerinud inimeste teed, mõtted, looming neid teineteisest lahku. Õige ka, kui Pegasus ühe seltskonnaga enam ei lenda, siis tuleb vahetada keskkonda. Tulemusena on ansambel ELO tänapäeval juba õige mitmes koosseisus maailmas tuuritamas

Jeff Lynne sündis 30. detsembril 1947 Inglismaal, Birminghamis. See andekas helilooja, laulja, multi-instrumentalist ja produtsent on aastast 1988 kasutanud ka huvitaval kombel pseudonüüme nagu Otis Wilbury ja Clayton Wilbury. Koos George Harrisoni, Bob Dylani, Roy Orbisoni ja Tom Petty´iga tegid nad 80ndate lõpus bändi Travelling Wilburys.

Ansambel ELO, keda peetakse tänapäevases popmuusikas üsna erandlikuks nähtuseks, on teinud lugusid, millest paljude kohta ei ole põhjust öelda vähem kui meistriteos! Pärast ELO esialgse koosseisu laialisaatmist aastal 1986 on Jeff Lynne välja andnud kaks sooloalbumit: „Armchair Theatre“ (1990) ja „Long Wave“ (2012).

Samas mõjub ka Jeff Lynne plaadi “Alone In the Universe“ helipilt samaaegselt nii värskelt kui ka väga tuttavana ELO aegadest. Jeff Lynne on muuseas mänginud ja laulnud peaaegu kõik partiid ise ja ka plaadil kõlava naishäälne taustavokaal Laura Lynne esituses kõlab kui valatult tema muusikasse.

Ülalmainitud plaadi loole “When I Was A Boy” on ühtlasi tehtud ka väga sümpaatne video:

Foto: musicvita.com