Täna saab 68-aastaseks saab PHIL COLLINS

Kindlasti mängitakse teda nii sooloartistina kui ansambliga Genesis ka teistes raadiotes ning playlistides. Kui aga keegi on väga andekas muusik, siis palun – Phil Collins on kindlasti üks neist. Väga karismaatiline ja omanäolise häälega laulja, lisaks ka maailma tippu kuuluv trummar. Mõlemat annet on ta meile ka Eestis, 2005. aasta sügisel Saku Suurhallis näitamas käinud.

Philip David Charles Collins sündis 30. jaanuaril 1951 Inglismaal. Artisti on temas palju – lisaks laulja ja trummari ametile, mida teavad kõik, on ka helilooja, pianist ja näitleja. Kuulsus saabus aastatel 1970–1995, mil Phil oli ansambli Genesis trummar ja Peter Gabrieli lahkumise järel ka bändi laulja.

Sünnipäevakangelase muusikasaavutuste meenutuseks aga hoopis tema Genesise päevilt pärinev video, mis pilab hoolega omaaegset näitlejast USA presidenti Ronald Reaganit. Sõnad sellele loole on muuseas kirjutanud Genesise kitarrist Mike Rutherford (hilisemast bändist Mike & the Mechanics).

Juba aastast 1979 sai järjest suurema hoo sisse ka tema soolokarjäär, millest on maailma sündinud sellised hitid nagu „In the Air Tonight“, „You Can’t Hurry Love“, „Against All Odds“, „One More Night“, „Sussudio“, „Don’t Lose My Number“, „Take Me Home“, „A Groovy Kind of Love“, „Two Hearts“ jne jne. On, mille üle tagasivaadates uhke olla.

Ametliku kodulehe info põhjal on Phil Collins taas tuuril.

Foto: ultimateclassic