Pop-muusika staaride kõrval on täna sünnipäev ka ühel tõsisemal ja laialt tuntud metallimehel – James Alan Hetfield ehk Metallica laulja ja rütmikitarrist saab täna 54.

Võiks ju arvata, et heavy-muusika maailmas on Metallica pea samasugune saurus nagu Rolling Stones rockis või Ivo Linna Eesti popmuusikas. OK, viimane võrdlus mr Hetfieldiga ei ole väga kohane. Küll aga on James´i suhteliselt noor iga ehk üllatav nii mõnelegi

Metallica sündis aastal 1981, kui James Hetfield Lars Ulrichiga omale kitarrid ja trummid soetas ning tegutsevad vastavalt viitsimisele tänaseni. Ahjaa – tuntud rock-staarid peavad alati omama mingit pahet, et imago püsiks ning ajakirjanik kirjutaks – James Hetfield on nimelt olnud aastakese millenniumi saabumisel alkoholi võõrutusravil. Bändi laialiminek ei olnud väga kaugel, kuid kõik siiski laabus ning albumid „St. Anger“ ja „Death Magnetic“ ilmusid kõigi Metallica – fännide rõõmuks küll veidi teises stiilis, aga väga heade lugudega.

Metallicast ja James Hetfieldist lähemalt Allstarz lehel

Kui enam mitte miski ei loe ning tavapärane popp tundub ka muusikana liiga magus, siis alati on värskendav nautida üht korralikku kidrariffi:

Foto: popmatters.com