Suzi Quatro (Susan Kay Quatro), rock-lauljatar, multiinstrumentalist ja ka näitleja, sündis täna, Detroidis Ameerika Ühendriikides. Temast sai esimene naissoost bassimängija, kellest sai maailmakuulsust nautiv rockstaar, kes avas ka tee naisartistidele rockmuusika maailma. Karjääri algus oli edukas just Euroopas ja Austraalias. Number 1 hittlugu “Can The Can” (1973) ja “Devil Gate Drive” (1974) ei vaja pikemat tutvustamist. Koostöö on olnud ka paljude teiste artistidega, sealhulgas Chris Normaniga, mille tulemusena sündis suurepärane hittlugu “Stumblin’ In”.

Hetkel naudib ta esinemist sellises superkooslusega nagu Quatro, Scott & Powell (QSP), kus on oma jõud ühendanud kolm rock’n’rolli legendi. Suzi Quatro laul ja basskitarr, Andy Scott grupist The Sweet vokalistina ja kitarristina ning Don Powell grupist Slade trummarina. 

Eepilne album ilmus Suzil aastal 1973 ja sellest alates on ta jätkuvalt lavadel ning kokku välja andnud 15 stuudioalbumit, 10 kogumikalbumit ja kontsertsalvestusega albumi. Tema karjääri on pärjatud mitmete muusikatööstuse ihaldatud auhindadega.

Foto: Northern Soul