Hõbekõri Mariah Carey saab täna 47-aastaseks!

Vaatame koos AllStarz-iga korra tagasi, kuidas üks ilus ja andekas tüdruk maailma üheks edukaimaks naislauljaks võrsus:

Mariah’ vanemad, Alfred (venezueellane) ja Patricia Carey (iirlanna), läksid lahku kui ta oli kolme aastane ning Mariah jäi elama ema juurde, kes oli ooperilauljanna. Sellest ajast mäletabki Mariah end esimest korda laulmas oma venna raadiosaadetes ning kooli ajal laulis ta samuti oma venna bändis. Kuna nende pere ei olnud just heal majanduslikul järjel, tuli Mariah’l töötada hiljem New Yorgis üsna juhuslikes tööotsades kuni ta võitis lõpuks konkurssiga endale koha popstaari Brenda K. Starr’i taustalauljaks.

Mariah unistas kogu aeg saada iseseisvat plaadilepingut ning lõpuks see ka õnnestus ning tema esimeseks produtsendiks sai Tommy Mottola CBS Recordsist, kellega ta ka abiellus. Kuna abikaasa oli temast aga 20 aastat vanem ei püsinud see suhe kaua koos. Alates 1997 aastast kuni tänaseni on Mariah elanud iseseisva naisena ning suutnud tõusta üheks ameerika nõutavaimaks lauljannaks, keda on pärjatud paljude muusikaauhindadega.

Lauljanna esimene unustamatu sooloalbum ilmus 1990 aastal ning seda müüdi 12 miljonit eksemplari. Number üks singleid tuli neli: “Vision of Love,” “Love Takes Time,” “Someday” ja “I Don’t Wanna Cry.” Veebruaris võitis lauljatar kaks Grammy auhinda: parim uus artist ning parim popvokaal looga „Vision Of Love“. 1992 aastal ilmunud album andis talle viienda number ühe singliga “Emotions” ning 1993. aasta tõi temalt ühe parima albumi “Music Box”, mida müüdi üksi 24 miljonit ning siit tõusid juba sellised hitid nagu “Dreamlover” ja “Hero” ning “Without You.”

Mariah tõelised staariteod algasid aga 1995 aastal albumi “Daydream” ilmudes, mis sisaldas täiesti erinäolisi hitte, millest siiani pakub kõneainet ka videomaailmas Wu-Tang Clani räppariga Ol’ Dirty Bastard koos esitatud “Fantacy” ning USA juhtivamaiks ansambliks tõusnud Boyz II Men’ga koos esitatud fantastiline singel “One Sweet Day”. Koostööd paljude erinevate lauljatega jätkas Mariah ka 1997 aasta albumil “Butterfly”, mille avasingel “Honey” viis lauljatari popmuusika ajaloos kõige edukaimaks naislauljaks üldse.

08.veebruaril 2006 võitis Mariah Carey taas kolm Grammyt parima R&B albumi “The Emancipation of Mimi” ja laulu “We Belong Together” eest ning parima lauljanna kategoorias.

Mariah abiellus 30.aprillil 2008 näitleja ja laulja Nick Cannon’iga. Nick on 27-aastane ja Mariah on temast 11 aastat vanem. Tänaseks on purunenud juba ka see suhe.

Hollywoodi Kaubanduskoda avas 5. augustil 2015 Mariah Carey auks tähe Hollywoodi kuulsuste alleel.

Tekst: Allstarz.ee

Foto: thebeijinger.com