Täna on sünnipäev ühel läbi aegade suurimatest nais-rock-staaridest maailmas – palju õnne, TINA TURNER!

Afroameerika, navaho ja cherokee päritolu lauljatar ja 8-kordne Grammy auhinna võitja Tina Turner (sündinud Anna Mae Bullock) nägi ilmavalgust 26. novembril 1939 Nutbushis, Tennessees (USA).

Tina Turner on tänaseni üks suurimaid nais-rock-staare maailmas. Tuntust on kogunud maailmas tema eriti suurejoonelised rock-kontserdid, tema võimas ja toores hääl… ja loomulikult tema jalad.

Tina Turner on legend juba oma eluajal! Ta on naine, kelle sõnastikus puudub mõiste „alla andma“.. Tema üsna dramaatiline elulugu on läbi erinevate filmide ja raamatute tuntud üle kogu maailma. Ta alustas esinemist 1958. aastal koos Ike Turneriga. Tina ja Ike abiellusid 1962. Nende tuntuimaks hitiks oli lugu “River Deep, Mountain High”.

Pärast aastaid vägivaldse abikaasa juurest lahkumist 1976 alustas ta oma soolokarjääri üles ehitamist. Pool miljonit dollarit võlgu ja kaheksa aastat rasket tööd viisid Tina koos hitiga „Let’s Stay Together“ aastal 1983 tabelite tippu. Järgmine, 1984.aasta oli veelgi edukam. Sooloartist Tina Turner sai legendiks ilmselt hetkel, kui tulid välja singel „What´s Love Got To Do With It?“ ja miljoneid müünud album „Private Dancer“. Ridamisi tulid tuntud hitid “We Don’t Need Another Hero”, “Steamy Windows” ja “The Best”. Kedagi ei huvitanud enam, kes on Ike Turner.

Tema albumid on müünud juba üle 50 miljoni eksemplari üle maailma ning tõestavad hästi, et Tina Turner on üks armastatumaid lauljaid maailmas. Ta on ka James Bondi filmi “GoldenEye” tunnuslaulu esitaja. Tema isiklike fännide hulgast leiame näiteks selliseid artiste nagu Bryan Adams, Eric Clapton, Mick Jagger, Mark Knopfler, Rod Stewart ja David Bowie.

Tina väärib Rock’n’Roll kuninganna tiitlit ja ka pärast 40 aastat laval „veereb ta endiselt jõel“. Nagu öeldakse: „She really is Simply The Best.“

Foto: MTV.com