Tänasel jõulupühal saab 64-aastaseks 80-ndate eduka duo Eurythmics laulja Annie Lennox.

Šoti päritolu põneva häälega lauljatar, helilooja, poliitiline aktivist ja filantroop Annie alustas juba 70-ndatel, kuid ilma erilise eduta. Koos David A. Stewart´iga kokkupandud Eurythmics sööstis aga kiiresti muusikataevasse ning jäi sinna pikaks ajaks. Tulemuseks on üle 80 miljoni plaadi müük üle maailma.

Lisaks on sadanud Annie Lennox´ile tunnustusi kõige kõrgemate auhindade näol muusikamaailmas: näiteks kaheksa Brit Awards´i, sealhulgas parima Briti naisartisti tiitli on Lennox võitnud lausa kuus korda, ehk rohkem kui ükski teine Briti naisartist. Peale kaheksa Brit Awards´i on talle osaks saanud neli Grammy auhinda ja ka tiitel „MTV Video Music Award“. Aastal 2002 sai Lennox Billboard´i kõrgeima auhinna „Billboard Century Award“. Ja auhinnasadu jätkus aastal 2004, mil ta võitis nii Kuldgloobuse kui Oscari lauluga “Into the West”, mis oli kirjutatud tunnusmuusikana mängufilmile Sõrmuste Isand: Kuninga tagasitulek (The Lord of the Rings: The Return of the King).

Annie Lennox alustas soolokarjääri aastal 1992. ning juba debüütalbumilt jõudsid muusikaajalukku hitid nimega “Why” ja “Walking on Broken Glass”. Tänaseks on ta sooloartistina üllitanud juba kuus stuudioalbumit). Lennox esitas ka laulu “Little Bird” Londoni suveolümpiamängude lõputseremoonial 12. augustil 2012.

Lisaks muusikukarjäärile on Annie Lennox tuntud ka oma poliitilise aktiivsusega. Ta aitab koguda raha ja tõsta teadlikkust HIV / AIDS probleemidest kogu ühiskonnas ning eriti teemadel, mis mõjutavad naisi ja lapsi Aafrikas.

Kuulamiseks-vaatamiseks üks imehästi jõuluaega sobiv Procol Harumi aegumatu hittlugu:

Foto: enstarz.com