Legendaarse SMOKIE endine laulja Chris Norman peab sünnipäeva!

Tema peres ei olnud muusika võõras, mistõttu alustas Chris juba varakult. Olles vaid 12-aastane, kohtus ta koolis poistega, kel nimeks Terry Uttleyd ja Alan Silsonit. Nendega koos hakati oma lõbuks muusikat kuulama ning hiljem tehti koos ansambel Smokie.

Aastal 1973 Pete Spencer´i saabumisega trummide taha sai Smokie bänd lõplikult kokku ning just sellest koosseisust hakkas tulema ridamisi tänaseni mängitavaid hitte. 1974 – “If you think you know how to love me”, sealt edasi juba “Living next door to Alice”, “Lay back in the arms of someone”, “I’ll meet you at midnight” jne. Koostööst Suzi Quatroga ka duett “Stumblin’ in”. Aastaks 1981. oli Smokie juba maailmakuulus ning sellele järgneval aastal otsustas Chris rohkem aega pühendada heliloomingule ja stuudiotööle.

Chris Normani soolokarjääri alguseks loetakse edulugu lauluga “Midnight lady” (1986), mille edu Euroopa maades oli mõõtmatu. Vahelduseks aga vaatamiseks üks mõnus kidrapopp ühel Chrisi kontserdilt:

2013.a. ilmus Chrisi plaat “There and back” ning ta jätkab endiselt nooruslikku tuuritamist üle maailma. Ja kellel mitte midagi muud teha pole, see võib selle plaadi otsast lõpuni ära kuulata:

Foto: musictour.eu