Merlyn Uusküla sündis 23.märtsil 1984 ja on laulmisega tegelenud aastast 1993, kui asus Ellerheina lastekoori. Ellerheinas käis ta kokku viis aastat. Edasi asus ta laulmist õppima Kaunite kunstude kooli, kus soololaulu juhendajaks oli Janika Sillamaa.

1998 osales ta lauljate konkursil Tähede Laul, kus võitis noorima osalejana 14-17 grupis III koha. 2001. aastal osales ta Eesti suurimal lauljatevõistluse Kaks takti ette, kus õnnestus publikulemmikuna ja samuti noorima oslejana jõuda finaali.

2003-2006 laulis Merlyn populaarses tüdrukutebändis Nexus ja oli seal peamine vokaal. Nende aastate jooksul võitis bänd kaks aastahiti tiitlit lauludega “Nii kuum” ja “Hingetuna”. Lisaks tunnustati bändi Kuldse plaadiga kategoorias Uus tulija. 2005 ilmus bändi kolmas album ning võideti aastahiti võistlusel II koht looga “Niikuinii”. Aastal 2006 lõpetas bänd tegevuse. Nexust peetakse siiani Eesti viimaste aegade üheks edukaimaks tüdrukutebändiks.

Aastal 2008 alustas ta soolokarjääriga ning ühtlasi ka oma lugude kirjutamisega. 2010 aasta oktoobris ilmus Merlyn Uusküla debüütalbum “Ihuüksi”, mis sisaldas nelja tunnustatud raadiohitti (“Soovin sulle head”, “Ihuüksi”, “Miks alles nüüd”, “Paradiis”). 2010 aastal võitis Merlyn Raadio 2 muusikaauhindade jagamisel aasta uue tulija tiitli.

15. aprill 2016 ilmutas Merlyn oma 90-ndatest inspireeritud nostalgiahõngulise tantsuloo “Raju reede”, teadagi millisest Eesti mängufilmide tippteosest, ikka sellest süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödiast “Päevad, mis ajasid segadusse”. Koos Sven Lõhmusega tehtud korraliku edetabelite diskopala sukeldus perioodi, mil toimusid kuumad suvetuurid, joodi ohjeldamatus koguses longerot ja kassett nimega “Eesti Hitt” lärmas igas sõiduvahendis

Rajult kordaminekuid ning edasi võitude poole, palju õnne samuti!

Tekst: merlynofficial.com

Foto: err.ee