Eesti muusika elav legend Tõnis Mägi tähistab täna oma 70-ndat juubelisünnipäeva!

Tõnis sündis Tallinnas, 18. novembril 1948, muusikalise perekonda. Alguses Tallinna 22. Keskkoolis algklassipäevil koorisolistina, hiljem õppis kitarri mängima ning asendas vahetevahel ka kogenumaid kitarriste ansamblis Juuniorid. Alates aastast 1966. mängis juba ansamblis Rütmikud.

Pärast keskkooli lõpetamist asus Mägi tööle tolleaegsesse Raadio-Elektroonika sõjatehasesse Punane RET. Ajateenistuse lõppedes jätkus muusikaline tegevus juba lauluga ansamblis Baltika, sealt edasi ansamblites Laine, Muusik Seif, 777 ja Ultima Thule.

Tõnise hinnangul ei olegi muud moodi kui enda sisehäält kuulates võimalik endast lugu pidades elada. “See, et ma suudan peret iseendaga kompromisse tegemata toita ja need vajadused, mis meie perel on, oma teenistusega katta, on tegelikult päris suur ime, mille eest olen maailmale tänulik,” rääkis ta.

Tõnis Mägi juubelikontserdid „ELUTANTS“

Tõnis Mägi juubelikontserdid “Elutants”, parimate lauludega läbi aegade saavad väärika tähistamise läbi 3 eksklusiivset kontserti Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Laval Tõnis Mägi, Jarek Kasar, Riho Sibul, Vaiko Eplik, Sven Grünberg, Estraadiraadio ja Riivo Jõgi orkester. 2-tunnine kontsertprogramm põimib kokku tema loomingu paremiku – alates varajasest noorusest kuni tänapäevani välja. 52 aastat laval on uskumatu number, milleni jõuavad vaid vähesed muusikud. See on teekond täis õnne, rõõmu, joovastust, aga ka kurbust ning mõtisklust, mis väljenduvad selgelt ka tema loomingus. Sellel kontserdil kõlavad laulud on Tõnise jaoks kõige olulisemad. Ilma nendeta poleks ta see, kes on…
Laval on ansambel Estraadiraadio ja Riivo Jõgi orkester, sõbrad Jarek Kasar, Riho Sibul, Vaiko Eplik ja Sven Grünberg. Kontserdil astuvad üles ka Tõnise tütred Liidia ja Mirt ning abikaasa Kärt.
Palju õnne Tõnis!

Tõnis Mägi jäljed on ees paljudel Eesti muusikutel. Proovi ennast panna loodi:

Foto: jazzkaar.ee; Õhtuleht