Täna saab 64-aastaseks legendaarne tantsiv näitleja John Travolta

John Joseph Travolta sündis 18. veebruaril 1954 Englewoodis, USA New Jersey osariigis.

Ta sündis pere kuuest lapsest noorimana. Tema isa Salvatore oli itaalia päritolu endine poolelukutseline Ameerika jalgpallur, hiljem rehvide müügimees ja rehviettevõtte kaasomanik. Tema ema oli iiri päritolu näitleja ja laulja, hiljem keskkoolis inglise keele ja näitekunsti õpetaja.

Juba 16-aastaselt lahkus John koolist ning kolis ära New Yorki, sealt edasi Hollywoodi. Mõlemal pool osales ta erinevates telesarjades. Tema esimene roll telesarjas oli “Welcome Back, Kotter” (1975).

Travolta on nimetatud kaks korda Oscari kandidaadiks: filmidega “Laupäevaõhtune palavik” (1977) ja “Pulp Fiction” (1994), mõlemad parima meesnäitleja kategoorias. Paraku seni ta Oscarit võitnud ei ole. Siiski siiski – Los Angelese filmikriitikute parima meesnäitleja auhind talle 1994. aastal siiski tuli, rolli eest filmis “Pulp Fiction”!

Kuldgloobuse kandidaadiks nimetati Travolta seitse korda: filmidega “Laupäevaõhtune palavik” (1977), “Grease” (1978), “Pulp Fiction” (1994), “Tooge jupats” (1995), “Primary Colors” (1998, kõik parima meesnäitleja kategoorias), “Juukselakk” (2007, parim meeskõrvalosatäitja) ja “Bolt” (2008, parima originaallaul). Ta võitis ainult filmiga “Tooge jupats”. Filmiga “Face/off” (1997) nimetati ta parima ulmefilmi auhinna Saturn kandidaadiks, kuid ka seda ei võitnud.

Muusikuna mitte nii edukas Hollywoodi näitleja on filmimaailmas igal juhul palju saavutanud. Väike meeldetuletus, kuidas see kõik algas:

foto: smallstepsproject.org

info: Wikipeedia