Sir Cliff Richard´i sünnipäev!

Joonistatud mees. Kõik naisterahvad jumaldasid teda kunagi. OK, mitte kõik ja Cliffomaniat ka päris ei tekkinud aga see hurmur ronis ikka väga sügavale neidude südamesse ning oli ka põhjust. Tema muusikat on väga hea kuulata, see on meloodiline, ka aeglaste lugude puhul positiivse alatooniga, lisaks nägi mees oma nooruspõlves ka piisavalt hea välja!

Sir Cliff Richard (sündides Harry Rodger Webb) sündis Indias, praeguse Uttar Pradeshi osariigi territooriumil Lucknow’s. Kogu oma teadliku lavakarjääri on ta aga teinud pigem Suurbritannia rock’n’roll’i ja poplauljana, kes siis lavalt lahkudes hakkas ärimeheks.

Tema kuulsus sai alguse sarnaselt paljude teiste omaaegsetega just Eurovisioonilt, kus ta 1968. aastal lauluga “Congratulations” mitte ainult ei osalenud, vaid saavutas sellega teise koha! 1973. aastal tuli Eurokarusselis lauluga “Power to All Our Friends” taas poodiumikoht – kolmas. Võiduni Cliff sellel võistlusel siiski ei jõudnud, kõikvõimalikud muud edetabeli parimad kohad olid mingi aeg aga nii kodumaal UK-s kui teistes Lääne-Euroopa riikides tema omad.

Hvuvitaval kombel ei olnud Cliff Richard´i muusika väga USA kuulaja maitse ning sealt Euroopaga võrreldavat edu ei saabunud. Kõige suuremat tunnustust said ehk kaks tema megahitti, meilgi algselt Jaak Joala poolt coverdatud “Devil Woman” ja muretu “We Don’t Talk Anymore”.

Foto: http://esctodaygdd.s3.amazonaws.com/