Mark Freuder Knopfler, (sündinud 12. augustil 1949) on Briti laulja, laulukirjutaja, kitarrist, plaaditootja. Ta oli kitarrist, laulja ja laulukirjutaja Rockgrupis Dire Straits, mille ta asutas 1977. aastal koos oma noorema venna David Knopfleriga. Mark sündis Glasgowis, Inglismaal.

Dire Straits lõpetas tegevuse aastal 1995 kuid alates sellest on Knopfler salvestanud ja tootnud kaheksa sooloalbumit. Ta on samuti loonud ja esitanud muusika üheksale filmile, nagu “Local Hero” (1983), “Cal” (1984), “Princess Bride” (1987), “Wag the dog” (1997) ja “Altamira” (2016).

Lisaks filmimuusika loomisele on Knopfler kui solisti ja kitarrist salvestanud ja esinenud paljude tuntud muusikutega, sealhulgas BB King, Chet Atkins, Chris Botti, John Anderson, Chieftains, Eric Clapton, Bob Dylan, Elton John, Bryan Ferry, George Jones, Emmylou Harris, Jools Holland, Sonny Landreth, Phil Lynott, Donal Lunny, Van Morrison, Steely Dan, Sting ja James Taylor. Ta on produtseerinud ka albumid Tina Turneri, Bob Dylani ja Randy Newmani jaoks.

Knopfler on fingerstyle kitarrist kes jõudis 27. kohale Rolling Stone’i loendis kogu aegade 100 suurima kitarrist nimistus. Knopfler ja Dire Straits on müüdud üle 120 miljoni albumi. Võitmud neli Grammy auhinda, saanud Edisoni auhinna, Steigeri auhinna ja Ivor Novello auhinna. Lisaks on tal kolm Ühendkuningriigis asuvate ülikoolide pärit doktorikraadi. Knopfler võeti 2018. aastal Rock of Rolli kuulsuste koja galeriisse kui grupi Dire Straits liige.

Foto: direstraitsblog.com