Ansambli Roxette meespoolel on täna sünnipäev.. Per Gessle saab 59-aastaseks!

Per Gessle kasvas üles Rootsis, Halmstadis, kus igaüks tahtis olla popstaar. Ilmselt käis see tolleaegse Rootsi kohta tervikuna. Kuigi ta oli täielikult pühendunud popmuusikale ning tal oli kümme korda rohkem plaate tema sõpradel kokku, oli ta siiski vaid üks paljudest 60ndate lastest, kes unistasid bändi tegemisest, et kuulda oma lugusid raadiost ja näha oma fotosid ajakirjade kaanel.

Kuid Per Gessle´i reaalne elu ületas nii tema enda kui kõikide teist pöörasemadki unistused – ta on kirjutanud sellise hulga pophitte, et Skandinaavia muusikategelastest on tema kollektsiooni ainsana võimalik võrrelda ABBA geeniuste Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeusega.

Roxette on mõlemale bändi liikmele olnud kui lõbusõit. Igas mõttes..

Roxette loomise ajal 80ndate keskel ei olnud peale ABBA suutnud veel eriti ükski muu artist Rootsist end maailmamuusika absoluutsesse tippu murda. 1989 kevadel sai Roxette peaaegu üleöö rahvusvaheliseks superstaariks singliga “The Look” bändi teiselt albumilt „Look Sharp!“. Sellest sai kiirelt USA edetabelite number 1, mida Rootsi muusika ei olnud suutnud korrata peale ABBA “Dancing Queen” lugu ehk aastast 1977.

Per Gessle oli ka hing Roxette´ile eelnenud muusikalises projektis Gyllene Tider mis enamjaolt vaid Svenssonite eralõbuks jäigi. Vahest kuulsa pealkirjaga hitti „Suveaeg“ ehk „Sommartider“ teavad ka Eesti kuulajad. Tegelikult teavad päris hästi, sest just seda lugu on ja kümneid suvesid rootsikeelse lauluna raadiotes pidevalt mängitud.

Foto: internet