Sünnipäev on Eesti ühel andekamal heliloojal VAIKO EPLIKul!

2003. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Riias esindas Vaiko Eplik Eestit lauluga “Eighties Coming Back” koos ansambliga Ruffus, kuigi Eurolaulu võitis ta ansambliga Claire’s Birthday.

Vaiko Eplik (sündinud 1.08.1981) on oma muusikalise tegevuse jooksul olnud aktiivne lugematuis Eesti ansamblites, andnud välja 11 kauamängivat heliplaati, produtseerinud muusikat ka teistele ja kirjutanud paar tuhat laulu.

Claire’s Birthday loodi 1998. aastal, mil bändi algkoosseisus olid Vaiko Eplik, Margus Tohver, Siim Mäesalu ja Cät (bassitüdruk). Kõik bänditegijad olid verinoored, kuid neil oli kindel plaan läbi lüüa ja seda nad tegidki. Vaiko oli kõigest 16 – aastane, kui ta alustas CD tegemist. Tema repertuaar on olnud läbi aegade tohutu (16. a. saades oli ta kirjutanud 700 laulu). ALLSTARZ lehelt saad lugeda edasi..

Wikipedia teab: Aastal 2004 mängis Vaiko Eplik Vanemuise teatris rokkooperis “Jesus Christ Superstar” Juudast ning alates 2009. aastast on ta mänginud samas teatris tükki “Evita”, kus kehastab Che Guevarat. 2010. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel võitis parima meesartisti auhinna. Sama aasta popmuusika aastaauhindade konkursil anti talle aasta esitaja tiitel.

2013. aastal esilinastus kinodes animafilm “Suur maalritoo”, mille helindas Vaiko Eplik. Tema kirjutatud muusikat esitavad filmis ning CD plaadil Mari Pokinen, Priit Võigemast ja Rapla laulustuudio lauljad. Sama aasta lõpul ilmus kaks esimest singlit Epliku järgmiselt, 2014. aasta stuudioalbumilt “Nõgesed”: “Murelik brünett” ning “Mõtetes mõrudais”. Vaid mõni kuu peale albumi “Nõgesed” ilmumist avaldas Eplik singli “Juulia”, mis pärineb 2014. aasta juulis välja antud järjekorras juba järgmiselt stuudioalbumilt “Nelgid”.

Tohutult õnne ja uusi musikaalseid sähvatusi!

Foto: R2 Live / Urmo Luts / Delfi.ee