Tänane tuntud muusikust tähtpäevaline Richard Paul Astley sündis 6. veebruaril 1966. See inglise laulja, laulukirjutaja, muusik ja raadiohääl pani aluse oma kuulsusele aastal 1987, kui tema “Never Gonna Give You Up” jõudis edetabelite kõrgeima astmeni tervelt 25 riigis.

Juba aastal 1993 esimest korda „pensionile“ siirdudes oli Astley müüdud umbes 40 miljonit plaati üle maailma. Arvestades lühikest muusikalist perioodi ning häid, aga suhteliselt ühekülgseid lugusid – see number on väga suur. Hästi tehtud!

Astley tegi comeback-i aastal 2007. Temast sai siis alguse interneti fenomen nimega “rickrolling”, mis tähendab ilma igasuguse põhjuseta mingi triki ajendil Rick Astley muusikavideo lingile klikkamist. Tulemuseks oli Best Act Ever auhind loole “Never Gonna Give You Up” internetikasutajate MTV Europe Music Awards 2008 auhinnagaalal. Tore ja naljakas fakt samaaegselt.

Loomulikult on selle heatujumuusika edukuse taga produtsendid-heliloojad ning ei vähem ega rohkem, kui trio Stock-Aitken-Waterman (SAW) ise. Kui meelde tuletada, siis vaid kuulsamate SAW poolt tippu aidatud artistide nimekirjast leiame Kylie Minogue, Bananarama, Mel & Kim, Dead or Alive, Divine, Jason Donovan, Sinitta, Princess jne jne. See ei vähenda Richard Astley tähtsust 80-ndate pop-muusikas ja igal juhul palju õnne!

Saad anda oma panuse rickrollingusse allpool – 175 miljonit korda on klikatud juba enne Sind :)

Foto: wikimedia.org