Bryan Adams on julgelt üks armastatumaid Kanada muusikuid Eestis.

Ilma kahtlusteta, sest kontserdikorraldajad teavad, et kui see laulja, kitarrist, muusikaprodutsent ja fotograaf viitsib Eestis esineda, siis sellegi väljamüümine ei oleks ju kunagi mingi probleem.

Bryan Guy Adams sündis 5. novembril 1959 Kingstonis. Kogu selle auhinnalaadungi kõrval on ta nimetatud kolm korda Oscari kandidaadiks, alati parima laulu kategoorias. Esimene kord 1992 lauluga “(Everything I Do) I Do It for You”, 1996 lauluga “Have You Ever Really Loved a Woman?” ja 1997 lauluga “I Finally Found Someone”. Oscarit ennast Bryan koju veel viia saanud pole.

Ka Kuldgloobuse nominatsioone on Bryan Adamsil palju – tervelt viis ning alati parima laulu kategoorias. Lisaks kolmele Oscarile kandideerinud loole veel 2003 lauluga “Here I Am” ja 2007 lauluga “Never Gonna Break My Faith”. Sarnaselt Oscaritele ei võitnud ta neist Gloobustest seni ühtegi.

Grammy kandidaadiks on ta nimetatud aga tervelt 15 korda. Neist 7 korda ainuüksi aastal 1992 ja neist omakorda 4 korda vaid ühe lauluga “(Everything I Do) I Do It for You”, seda siis aasta salvestise, aasta laulu, aasta meeslaulja ning parima filmi- või telelaulu kategoorias. Neist viimase ta võitis ja see ongi ta ainus Grammy!

Kõikse kõige tuntum Bryan Adamsi laul on ilmselt (Everything I Do) I Do It for You, mis kirjutati Robin Hood´i filmile. Meeletu rahvusvaheline menu numbrites: UK singlitabeli rekord (Nr 1 tervelt 16 nädalat järjest“), USA Billboardi edetabeli Nr 1 9 nädalat järjest, vähemalt 13 Euroopa riigi tabeli Nr 1, sh kõigis Skandinaavia maades. Kallis sõber – konkurentsitihedas muusikamaailmas on see tõeline saavutus!

Foto ja info: Wikipedia