Getter sündis 3. veebruaril 1993. aastal Tallinnas. Muusika ja tants on alati olnud osa tema igapäevast, sest ka Getteri vanemad on loomeinimesed.

Getteri tähelennu algus oli telesaatega “Eesti otsib Superstaari”, kus ta saavutas neljanda koha. Selle saate ajaloo noorima finalistina jäi ta silma kui alati särav päikesetüdruk ning oli nii kohtunike kui suure osa publiku lemmikuks. 2010 aastal mängis Getter Jaani juba menukas noortemuusikalis ”Keskkoolimuusikal” (High School Musical). Sama aasta suvel mängis ta juba nimiosa filmis “Tuhkatriinu”, mis esilinastus 15. septembril 2010.

2010. aastal algas koostöö plaadifirmaga Moonwalk, mis pani aluse tema edasisele soolokarjäärile. Debüütsingli “Parim päev” produtseeris Sven Lõhmus ja sellest sai ka selle aasta mängituim raadiohitt Eestis. Laulu on kasutatud Heini Vaikmaa poolt ansamblile Mahavok kirjutatud omaaegset hitti “On läinud aastad”.

Edasi sai Getterist Eesti menukaim noor artist, kes võitis ülekaalukalt ka juba Eesti Laul 2011 publikuhääletuse ja esindas oma kodumaad Düsseldorfi Eurovisooni finaalis 14.mail looga “Rockefeller Street”.

23.mail 2011 ilmus Getter Jaani ja Koit Toome ühine singel “Valged Ööd”, mis on ühtlasi Getteri teine singel tema debüütalbumilt “Rockefeller Street“. “Olen kaua sisimas lootnud, et kunagi tekkib võimalus laulda koos Koit Toomega. See oli väga inspireeriv koostöö ning minu väikse unistuse täitumine. Seda enam on mul nüüd hea meel, et loo “Valged ööd“ võib leida ka minu täispikalt albumilt,“ rääkis esmaesitluse järel Getter.

12.detsembril 2011 avaldati Getter Jaani, Koit Toome ja Karl Madise ühine jõulusingel “Talveöö”, mis oli kontserttuuri “Jõuluvalgus” tunnuslugu. Omal ajal Karavani poolt tuntuks lauldud jõululaul on saanud Sven Lõhmuse käe all uue kuue. “Talveöö” uusversioon tuli ettekandele 18.-26. detsembrini Eestimaa kirikutes toimunud jõuluturneel, kus esinesid Getter Jaani, Koit Toome, Karl Madis ja tütarlaste vokaalansambel “Bel Fiore”.

04.05.2013 esietendus Vanemuise teatris ülemaailmselt tuntud muusikal “Grease”. Peaosades Getter Jaani ja Uku Suviste. Vanemuise teater avaldas lavastusest ka cd-plaadi, kus kõlavad põlvkondade lemmikud “Suveööd”, “Sinu valinud ma”, “Õlitatud välk” jpt.

Getter Jaani neljas stuudioalbum kannab nime “DNA” ja see saabus müügile 12.detsembril 2014. Albumilt leiab mitmeid külalisesinejaid ja nende seas on ka selle suve suurhitt “Rannamaja” koos Koit Toomega ning raadiohitt “Isa jälgedes” koos räppar Risto Vürstiga. Lisaks Koit Toomele ja Risto Vürstile on albumil duetid Anne Veski, Maia Vahtramäe ja Uku Suvistega. Plaadi lõpulooks on “Valged ööd”, kuid seekord akustilise bossa-versioonina koos kitarrist Kristjan Kaasikuga.

17.märtsil 2015 anti välja Eesti Esitajate Liidu, Eesti Autorite Ühingu ja NCB Eesti kogutud faktiliste andmete alusel popmuusikaauhind Kuldne Plaat. Aasta naisartisti kategoorias sai võidu Getter Jaani.

20.juulil 2015 saabus raadiotesse Getteri reggae-stiilis suvesingel “Lootuste tänaval” koos koduvideo stiilis videoversiooniga, mis salvestatud Malaisias Penangi saarel TV3 telesaate “Reisihitt“ raames.

22.veebruaril 2016 kinkis Getter Jaani vabariigi aastapäeva puhul fännidele kauni ja hingestatu laulu “Isade maa”, mille autoriks Kersti Kuusk. 2016 aprilli teisel nädalal ilmus albumilt “DNA” singel “Kullaväljade tuul”.

Getter Jaani, Grete Paia ning Uku Suviste andsid 17.juunil 2016 välja uue ühise loo nimega “Teemant”, mille autor on Sven Lõhmus. Ootamatu trio ühine lugu räägib peamiselt suvest, tüdrukutest ja ilusast ilmast. Teemant on ühtlasi ka 2016. aasta “Suvereporteri” tunnuslugu ja laulu nimi selgus televaatajate abiga.

Aastal 2016 kehastas Getter Kaari Sillamaa muusikalis “Desiree” nimiosa Eugenie Désirée Claryt.

Getter on nüüd hakanud ka ise endale muusikat kirjutama. Seega noor ja andekas naine teeb ja jõuab palju – õnnitlused kaasa igale väiksele sammule suures laias maailmas!

Allikas: Getter Jaani management

Foto: kuhuminna.ee