Täna on Ladina-Ameerika ühe kuulsaima muusikategelase Shakira sünnipäev.

Shakira Isabell Mebarak Ripoll on sündinud 02.veebruaril 1977 aastal Columbias Barranquillas. Täna resideerub ta rohkem juba Hispaanias. Shakira nimi tähendab muuseas araabia keeles “naine täis graatsiat”.

Allstarz kirjutab Shakira eluloo lahti üsna põhjalikult. Ta on karjääri jooksul müünud üle 60 miljoni albumi ja paljud tema hittidest kõlavad ka raadiotes. Näiteks “Hips Don’t Lie” oli 2008. aasta enim mängitud lugu maailmas!

Shakira võrratust tantsusinglist “Whenever, Wherever” alustades kulgeb tema muusika väga laialdasel pinnal, klassikaliste tangode ja kantriga kuni popi ja isegi rockini välja. Lauljannat ennast tasub võrrelda filosoofiliselt sellise kuulsusega kui Jewel ent kõlalt meenutab ta ehk hoopiski rohkem kanadalannat Alanis Morissette’i.

Shakira on oma pere noorim liige. Kõigest 158 cm pikkune blondiin sõlmis oma esimese plaadilepingu juba 13-aastasena ning pühendus peale kooli lõpetamist täielikult muusikale. Kokku on temalt lisaks ingliskeelsele albumile ilmunud varasemad 4 hispaaniakeelset LP-d ning supersingel “Whenever, Wherever” jõudis raadiotesse ja MTV-sse 2001 aasta lõpus.

Shakira LP “Laundry Service“ oli 2002 aasta kõige parema läbimüügiga plaat. Shakira põhjendab ise asju faktiga, et osad lood tulevad talle kirjutades kergemini kätte nii ühes kui teises keeles ja lõpuks pidas ta õigeks erinevates keeltes lood eraldada eri albumiteks. Uued plaadid said lindistatud kohe peale ‘Laundry Service’ maailmatuuri ning stuudioteks olid nii Shakira kodune stuudio Bahamal kui Warehouse Vancouveris.

Shakira uus video ja järgmine üliedukas singel oli “Hips Don’t Lie”, milles lööb kaasa Wyclef Jean. Video võeti üles veebruaris Shakira kodumaal toimuval metsikul tänavafestivalil Barranquilla Carnaval ja video direktoriks on Sophie Muller.

Aprillis 2006 võitis Shakira kuus auhinda Billboard Latin Music Awards’il. Juuli algul püsis Shakira ja Wyclef Jean’i lugu “Hips Don’t Lie” neljandat nädalat järjest Euroopas esirinnas. 09.juulil esinesid Shakira ja Wyclef jalgapalli MM lõputseremoonial Saksamaal, esitades “Hips Dont Lie Bamboo” 2006 FIFA World Cup Mixi enne finaalmängu. Uus mix on kombinatsioon Shakira megahitist “Hips Dont Lie” ja MM ametlikust meloodiast “Bamboo”.

Shakirale on Columbias püstitatud 4,5 meetri kõrgune ausammas. Lauljanna saabus kodumaale heategevuskontserti andma ja seal üllatati Shakirat tema enda skulptuuriga. Kuju avas Shakira isa. Kuju tegi ja selle valmimist rahastas lauljanna Saksamaa fänn, skulptor Dieter Patt.

Shakira astus oma lauludega üles USA presidendiks valitud Barack Obama ametissepühitsemisel 20.jaanuaril 2009 Washingtonis. Ürituse muusikalise poole eest vastutas samuti Obamat ka valimiskampaania ajal avalikult toetanud Shakira.

Shakira esitas ametliku teemaloo “Waka waka (This time for Africa)” 2010 FIFA jalgpalli MM-il Lõuna-Aafrika Vabariigis. Koos pundiga Freshlyground 10.juunil esitatud lugu on sõdurite traditsionaal originaalis nimega “Zangalewa”. MM-i ajaga müüdi singlit lausa 1 miljon koopiat ning samade artistide esituses kõlas see ka 11.juulil mängude lõpetamisel.

Shakira Facebooki fännilehel on üle 100 miljonit like’i ning ta on sellega maailmas esikohal olev persoon. 29.jaanuaril 2015 sündis plaanilisel keisrilõikel Shakira teine poeg Sasha Piqué Mebarak.

Seda Shakira videot on YouTube´is vaadatud üle 1 miljardi korra:

Allikas: www.allstarz.ee

Foto: celebsheightweight.com