Eesti muusika elav legend Tõnis Mägi tähistab täna oma 69-ndat sünnipäeva!

Tõnis sündis Tallinnas, 18. novembril 1948, muusikalise perekonda. Alguses Tallinna 22. Keskkoolis algklassipäevil koorisolistina, hiljem õppis kitarri mängima ning asendas vahetevahel ka kogenumaid kitarriste ansamblis Juuniorid. Alates aastast 1966. mängis juba ansamblis Rütmikud.

Pärast keskkooli lõpetamist asus Mägi tööle tolleaegsesse Raadio-Elektroonika sõjatehasesse Punane RET. Ajateenistuse lõppedes jätkus muusikaline tegevus juba lauluga ansamblis Baltika, sealt edasi ansamblites Laine, Muusik Seif, 777 ja Ultima Thule.

Tõnis Mägi on alles hiljaaegu rääkinud, et kalender on kontserte täis ja on perioode, kus pakkumisi tuleb rohkem, kui ta teha suudaks. “Olen võtnud endale sihiks laulda ainult neid laule, mis mulle korda lähevad,” ütleb Tõnis, olles teadlikult olukorras, kus ta ühena vähestest selliselt süsteemi trotsida julgeb. “Ühiskondlik taust ei toeta sellist mõtlemist,” möönis muusik Eesti Päevalehele.

Tõnise hinnangul ei olegi muud moodi kui enda sisehäält kuulates võimalik endast lugu pidades elada. “See, et ma suudan peret iseendaga kompromisse tegemata toita ja need vajadused, mis meie perel on, oma teenistusega katta, on tegelikult päris suur ime, mille eest olen maailmale tänulik,” rääkis ta.

Tõnis Mägi jäljed on ees paljudel Eesti muusikutel. Proovi ennast panna loodi:

Foto: jazzkaar.ee; Õhtuleht